- ma 16 oktober 2023 van 20:15 tot 22:00
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vond er een immense kunstroof plaats. Vanuit de bezette gebieden versleepten de nazi’s kunst naar Duitsland om ambitieuze collecties op te zetten.
Voor het eerst wordt dat verhaal voor België verteld. Hoe konden schilderijen van Memling, Van der Weyden, Brueghel, Jordaens en Cranach zomaar het land verlaten? De nazi’s haalden woningen leeg, roofden kunst, dwongen eigenaars te verkopen en spendeerden miljoenen rijksmarken op de kunstmarkt.
Na 8 jaar onderzoek legt Geert Sels de puzzelstukken bij elkaar die hij aantrof in archieven in Parijs, Den Haag, Koblenz en de grootste Belgische steden.
Waar is die geroofde kunst nu? Wie werkte mee en wie tegen? Valt er nog iets recht te zetten aan dit historisch onrecht? Hoe gaat België om met deze geschiedenis?
'Kunst voor das Reich' brengt een ongemakkelijke waarheid en is een stresstest voor het overheidsbeleid. Vergeten dossiers komen bloot te liggen en de duistere kant van schilderijen in onze musea wordt belicht.
In deze lezing vertelt Geert Sels hoe hij te werk ging en wat zijn ontdekkingen zijn.
Een organisatie van Stichting Ronald Luyten / Jakob Smits in samenwerking met de bibliotheek van Mol.
Vooraf reserveren is aan te raden.
Locatie
Prijs
- Basistarief €2